مکمل‌های ضروری برای “بهبود کیفیت تخمک‌ها” 

 آنجایی که” کیفیت تخمک‌ها”  در  تولید “جنین های با کیفیت”  و افزایش شانس “لانه‌گزینی”،‌ نقش بسزایی دارند، مصرف مکمل‌ها اهمیتی چشمگیری دارند.
امروز قصد دارم در  مورد مکمل‌های باروری و نقش آنها در بهبود کیفیت تخمک صحبت کنیم. شاید جالب باشد که بدانید  اهمیت مصرف و خواص  این “مکمل‌ها” کمتر از  قدرت یک رژیم غذایی غنی و سبک زندگی سالم  برای باروری  نیست.

از آنجایی که  طیف گسترده‌ای از “مکمل‌های باروری” در بازار دارویی دسترس است اما مصرف “مکمل‌ها” کاملا باید با احتیاط مصرف شود، زیرا  اثربخشی آنها محدود ودر بعضی از موارد غیرقطعی است.
در اینجا چند مکمل برای بهبود کیفیت تخمک پیشنهاد شده است:

مکمل کو کیو‌تن  (CoQ10):

 این مکمل یک ” آنتی‌اکسیدان” است  و خاصیت آن محافظت از تخمک‌ها  در برابر استرس‌های اکسیداتیو می‌باشد.

مکمل DHEA

 نام اصلی این مکمل “دهیدرواپی آندروسترون” است و نقش آن “بهبود کیفیت تخمک‌ها“،  به خصوص در افرادی که ظرفیت تخمدان‌های آن‌ها رو به کاهش است . 

مکمل اینوزیتول (Inositol) :

این مکمل، علاوه بر بهبود “کیفیت تخمک‌ها “،  در افراد مبتلا به “PCO”، موجب “تعادل هورمونی” و افزایش “شانس بارداری” می شود.

اسیدهای چرب امگا 3 : 

“اسیدهای چرب امگا 3” که در روغن ماهی و غذاهای دریایی یافت می شوند، فواید سلامتی مختلفی از جمله تأثیر مثبت بر “سلامت باروری” دارند. 


به یاد داشته باشید اگر چه مکمل‌ها جایگاهی ویژه‌ای در بهبود کیفیت تخمک‌ها و  سلامت باروری دارند، اما اولویت دادن به یک رژیم غذایی  کامل و غنی از مواد مغذی و سبک زندگی سالم بسیار مهمتر  است.
رژیم غذایی خود را غنی از غذاهای کامل مانند میوه‌ها سبزیجات ، پروتئین‌های بدون چربی و غلات کامل کنید. این گروه از  مواد مغذی سلامت باروری مطلوب را  فراهم می‌کنند.
نظارت یک  “متخصص تغذیه” در کنار یک  “متخصص درمان ناباروری”  اهمیت بسزایی در نتیجه بهتر و سریع‌تر از درمان ناباروری دارد.
به انعطاف‌پذیری  “جسم و روح”  خود اعتماد کنید و با  “تصمیم‌گیری آگاهانه”،  در این سفر پر چالش “درمان ناباروری”  اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهپویان
[gravityform id="2"]
×