قاعدگی و باروری

اگر قصد “بارداری” دارید، به این ۴ نشانه در”خون قاعدگیتان” توجه کنید!

۱- جریان خون قاعدگی

حجم و مقدار، رنگ، وجود یا عدم وجود “لخته” در خون قاعدگی، از عوامل مهم قابل بررسی در”خون قاعدگی” هستند. “خونریزی شدید” به همراه دفع “لخته” نشانه استروژن بالا و مازاد ذخیره ” آهن” در بدن است. در حالیکه خونریزی “خفیف” می تواند نشانه “عدم تخمک گذاری ” و پوشش نازک ” آندومتر” رحم باشد.

۲- طول مدت خونریزی قاعدگی

طول مدت خونریزی قاعدگی در حالت طبیعی، ۴-۷ روز می باشد. “مدت خونریزی”،  کمتر از ۴ روز و بیشتر از ۷ روز قابل بررسی است .”خونریزی” کمتر از ۴ روز، نشانه “عدم تخمک گذاری” و ناکافی بودن هورمون “پروژسترون” در  خون است .”خونریزی” بیشتر از ۷ روز، نشانه بالا بودن “استروژن” خون می‌باشد.

“قاعدگی طبیعی” معمولا بدون علائم هست. اما اگر علائمی مانند : انقباضات‌رحمی، سردرد، اسهال، تغییرات‌خلق و خوی، ویار، خونریزی شدید، دردناک شدن پستان‌ها، آکنه و نفخ، دارید، حتما اختلال هورمون به نفع افزایش هورمون “استروژن” دارید . 


۳-علایم حین قاعدگی

حساسیت و سنگینی پستان‌ها، لکه‌بینی و تغییرات خلق و خوی نشانه عدم تعادل هورمونی شامل ” کاهش‌ پروژسترون” و یا ” افزایش استروژن” است.


۴-یک هفته قبل از پریود

یکی از روش‌های ساده ارزیابی “سلامت هورمونی” یک زن، بررسی “خون قاعدگی” اوست .”خونریزی قاعدگی”، مانند یک گزارش ماهانه است ، که تفسیر این گزارش، بستگی به پارامترهای  این “خونریزی” دارد. “خونریزی قاعدگی” می‌تواند نشانه‌ای از ” تعادل” یا “عدم تعادل” هورمون‌های “استروژن” و “پروژسترون” در بدن می‌باشد. اگر تاکنون به “خونریزی قاعدگی” خود دقت نداشتید از این ماه جدی بگیرد، یافته‌های خوبی بدست می‌آورید.

_ یکی از روش‌های  ساده ارزیابی “سلامت هورمونی” یک زن، بررسی “خون قاعدگی” اوست .”خونریزی قاعدگی”، مانند یک گزارش ماهانه است که تفسیر این گزارش، بستگی به پارامترهای این “خونریزی” دارد. “خونریزی قاعدگی” می‌تواند نشانه‌ای از “تعادل” یا “عدم‌تعادل” هورمون‌های “استروژن” و” پروژسترون” در بدن می‌باشد. اگر تا کنون به “خونریزی قاعدگی” خود دقت نداشتید از این ماه جدی بگیرد، یافته‌های خوبی بدست می‌آورید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهپویان
[gravityform id="2"]
×